Yageo 9T08052A1302DBHFT
9T08052A1302DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1302DBHFT
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1302DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1302DBHFT
QUANTITY
9T08052A1302DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1302DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1302DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1302DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1302DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1302DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1302DBHFT
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH BASIC SPDT .1A SEALED datasheet.pdf
RES .33 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPST 15A QC datasheet.pdf
SENSOR REED SPST-NO SCREW MOUNT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf