Yageo 9T08052A1333BAHFT
9T08052A1333BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1333BAHFT
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1333BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1333BAHFT
QUANTITY
9T08052A1333BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1333BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1333BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1333BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1333BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1333BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1333BAHFT
CONN EDGECARD 48POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 82PF 500V 1111 datasheet.pdf
PLIERS ELEC CHAIN NOSE 5" datasheet.pdf
IC SW LOW SIDE 1CH 5A SOT-223 datasheet.pdf
32 POS. AIR BAG KIT ASS'Y datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher PWM Dimming 1.24A Lighting eSIP-7C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT PINS datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
F3SJ-B2065P25 datasheet.pdf
CRYSTAL 69.00 KHZ 7.0PF SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 66.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf