Yageo 9T08052A1333CAHFT
9T08052A1333CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1333CAHFT
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1333CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1333CAHFT
QUANTITY
9T08052A1333CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1333CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1333CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1333CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1333CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1333CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1333CAHFT
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC QUAD RS-423-B DRIV/REC 28SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 3% 800VDC RAD datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 6-20AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
FPA/C 1771-OBN 0.5M datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf