Yageo 9T08052A1333FBHFT
9T08052A1333FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1333FBHFT
Brief Description
RES SMD 133K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1333FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1333FBHFT
QUANTITY
9T08052A1333FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1333FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1333FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1333FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1333FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1333FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1333FBHFT
LED 7-SEG DISP CA YLW RHDP .3" datasheet.pdf
TERMINAL STRIP STD 4 POS datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH OCTAL D 20-QFN datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 32POS STR datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
RES 200 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf