Yageo 9T08052A1371BAHFT
9T08052A1371BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1371BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1371BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1371BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1371BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1371BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1371BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1371BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1371BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1371BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1371BAHFT
TIE PAN TY REL NYL NAT 14.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
RES 2.51K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN 5CONT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 17.7W datasheet.pdf