Yageo 9T08052A1432DAHFT
9T08052A1432DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1432DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1432DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1432DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1432DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1432DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1432DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1432DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1432DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1432DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1432DAHFT
CONSOLE ALUM 17.12"L X 11.61"W datasheet.pdf
RES 21.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7R 2220 datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 25-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 1.025A 140 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf