Yageo 9T08052A1500CBHFT
9T08052A1500CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1500CBHFT
Brief Description
RES SMD 150 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1500CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1500CBHFT
QUANTITY
9T08052A1500CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1500CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1500CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1500CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1500CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1500CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1500CBHFT
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
SWITCH UNIT SQUARE M22SERIES BLU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 19.6608MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
230UF 450V 35X105 85C ST datasheet.pdf