Yageo 9T08052A1503FBHFT
9T08052A1503FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1503FBHFT
Brief Description
RES SMD 150K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1503FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1503FBHFT
QUANTITY
9T08052A1503FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1503FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1503FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1503FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1503FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1503FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1503FBHFT
IC REG LDO ADJ 0.8A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 380MA 170 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 30MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES 539 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf