Yageo 9T08052A1543BBHFT
9T08052A1543BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1543BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1543BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1543BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1543BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1543BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1543BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1543BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1543BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1543BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1543BBHFT
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
METER LIGHT MANUAL RANGING datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 600mA (Switch) 28-TSSOP-EP datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf