Yageo 9T08052A15R8CAHFT
9T08052A15R8CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A15R8CAHFT
Brief Description
RES SMD 15.8 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A15R8CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A15R8CAHFT
QUANTITY
9T08052A15R8CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A15R8CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A15R8CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A15R8CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A15R8CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A15R8CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A15R8CAHFT
CONN HEADER .100 SINGL R/A 8POS datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
VARISTOR 351V 800A DISC 7MM datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FUSE INDUST 6A 240V BS IEC datasheet.pdf
INDICATOR 12V 16MM PROM R/Y/G datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf