Yageo 9T08052A16R9CAHFT
9T08052A16R9CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A16R9CAHFT
Brief Description
RES SMD 16.9 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A16R9CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A16R9CAHFT
QUANTITY
9T08052A16R9CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A16R9CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A16R9CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A16R9CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A16R9CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A16R9CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A16R9CAHFT
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
65863-75-QKE HDR datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
BOARD EVAL LV8772 MOTOR DRIVER datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.0082UF RADIAL datasheet.pdf