Yageo 9T08052A1740DBHFT
9T08052A1740DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1740DBHFT
Brief Description
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1740DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1740DBHFT
QUANTITY
9T08052A1740DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1740DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1740DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1740DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1740DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1740DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1740DBHFT
CONN SOCKET SIMM 72POS VERT GOLD datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2 X 1000UH .95A datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK COVER 9POS datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 72 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 5W SMBJ datasheet.pdf
3/4" X 3" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 500V 10A datasheet.pdf