Yageo 9T08052A1742BAHFT
9T08052A1742BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1742BAHFT
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1742BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1742BAHFT
QUANTITY
9T08052A1742BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1742BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1742BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1742BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1742BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1742BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1742BAHFT
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
SCR NON-SENS 200V 70A TO-218X datasheet.pdf
IC AMPLIFIER ULT LONOISE SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 30POS DL SR 30AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 11UH SMD AEC-Q datasheet.pdf