Yageo 9T08052A1802BAHFT
9T08052A1802BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1802BAHFT
Brief Description
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1802BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1802BAHFT
QUANTITY
9T08052A1802BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1802BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1802BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1802BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1802BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1802BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1802BAHFT
MOD PWR ENTRY 4 FUNCTION PNL MNT datasheet.pdf
INDICATOR PB RED/GRN ILL SQ CAP datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
802.11 B/G ETHERNET STARTER PACK datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH SPST CMOS SOT23-5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RJ45 PLUG LOCK-IN DEVICE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf