Yageo 9T08052A1822BAHFT
9T08052A1822BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1822BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1822BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1822BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1822BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1822BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1822BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1822BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1822BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1822BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1822BAHFT
IC 12-BIT 8+4 PORT D/A 28-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/1.5V 0.15A 6UTDFN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 400W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 10A 8SOIC datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf