Yageo 9T08052A1822BAHFT
9T08052A1822BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1822BAHFT
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1822BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1822BAHFT
QUANTITY
9T08052A1822BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1822BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1822BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1822BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1822BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1822BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1822BAHFT
IC OPAMP DIFF 175KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 132CSBGA datasheet.pdf
C/A 50.125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
SFP PLUS CONN GOLD 20CKT SMD datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR ELECT CAP 0.270" datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1=350 METERS datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE PIN RA datasheet.pdf