Yageo 9T08052A1872BAHFT
9T08052A1872BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1872BAHFT
Brief Description
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1872BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1872BAHFT
QUANTITY
9T08052A1872BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1872BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1872BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1872BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1872BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1872BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1872BAHFT
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ6 M25 datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BREAKAWAY 40POS RA .100 datasheet.pdf
INSERT MALE 72POS CRIMP datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 10 OUT 24V datasheet.pdf
230-50 650:1 CW SP1118 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RECEPT .3M CORDSET OPEN NICKEL datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 6.3V X5R 01005 datasheet.pdf