Yageo 9T08052A18R7DBHFT
9T08052A18R7DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A18R7DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 18.7 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A18R7DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A18R7DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A18R7DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A18R7DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A18R7DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A18R7DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A18R7DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A18R7DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A18R7DBHFT
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 3V datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 1.98KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 22K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT RECP datasheet.pdf
TV 15C 14#20 1#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 320 CLBs, 5000 Gates, 323MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf