Yageo 9T08052A1960CBHFT
9T08052A1960CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1960CBHFT
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1960CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1960CBHFT
QUANTITY
9T08052A1960CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1960CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1960CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1960CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1960CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1960CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1960CBHFT
CABLE ASSY SGL-END SCKT 3POS 12' datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR SGL 3ST 6XSON datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
762 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
HC-STA-B24-BFDC-ELC-AL datasheet.pdf
ATTENUATOR 2 DB DC 18GHZ datasheet.pdf