Yageo 9T08052A1962DBHFT
9T08052A1962DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1962DBHFT
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1962DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1962DBHFT
QUANTITY
9T08052A1962DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1962DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1962DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1962DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1962DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1962DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1962DBHFT
CONN HEADER .100 DUAL R/A 18POS datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 28.98VC SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 400W datasheet.pdf
1/8 INCH DL HST CLR 100/12" PKG datasheet.pdf
RES 1.17K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X5R 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf