Yageo 9T08052A2002CAHFT
9T08052A2002CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2002CAHFT
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2002CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2002CAHFT
QUANTITY
9T08052A2002CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2002CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2002CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2002CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2002CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2002CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2002CAHFT
DIODE PIN SWITCH 100V 1A MINIPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 12PIN SLD CUP datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 16KV TO-240 datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT SKT datasheet.pdf