Yageo 9T08052A2051DAHFT
9T08052A2051DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2051DAHFT
Brief Description
RES SMD 2.05K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2051DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2051DAHFT
QUANTITY
9T08052A2051DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2051DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2051DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2051DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2051DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2051DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2051DAHFT
IC INVERTER HEX OPEN-OUT 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE CERM 400MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SENS 1000PSI 14MM M10-1.25 FEM5V datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 105POS SMD datasheet.pdf