Yageo 9T08052A2052FBHFT
9T08052A2052FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2052FBHFT
Brief Description
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2052FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2052FBHFT
QUANTITY
9T08052A2052FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2052FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2052FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2052FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2052FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2052FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2052FBHFT
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 1MHZ TO3-8 datasheet.pdf
RES 18 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 38.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
MARKER CARD PRINTED HORIZONTALLY datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf