Yageo 9T08052A2100DBHFT
9T08052A2100DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2100DBHFT
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2100DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2100DBHFT
QUANTITY
9T08052A2100DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2100DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2100DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2100DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2100DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2100DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2100DBHFT
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.3A SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP DUAL 24-TSSOP datasheet.pdf
ADAPTER 56CSP COOLRUNNER II datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 931 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 0.100 T/H datasheet.pdf