Yageo 9T08052A2103DBHFT
9T08052A2103DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2103DBHFT
Brief Description
RES SMD 210K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2103DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2103DBHFT
QUANTITY
9T08052A2103DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2103DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2103DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2103DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2103DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2103DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2103DBHFT
WASHER SEALING 3/8 STN STEEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 24POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf