Yageo 9T08052A2200BAHFT
9T08052A2200BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2200BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2200BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2200BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A2200BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2200BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2200BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2200BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2200BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2200BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2200BAHFT
FIXED IND 1.8MH 4.5A 360 MOHM TH datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1852WH/X 8" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS DIP PCB IDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24V IN 12/12V OUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
LUG COPPER BLANK TONGUE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf