Yageo 9T08052A2211FBHFT
9T08052A2211FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2211FBHFT
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2211FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2211FBHFT
QUANTITY
9T08052A2211FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2211FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2211FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2211FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2211FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2211FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2211FBHFT
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR AMP 250PSI GAUGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.1A SSMINI3 datasheet.pdf
PULSE LOCK PLUG HSG 24P YELLOW datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16M780-C 32QFN datasheet.pdf
GDT 200V 15% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 52POS 1.27MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
680UF 100V 21X38MM 105C 10000H datasheet.pdf