Yageo 9T08052A2212BBHFT
9T08052A2212BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2212BBHFT
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2212BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2212BBHFT
QUANTITY
9T08052A2212BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2212BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2212BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2212BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2212BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2212BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2212BBHFT
Connector Header 34 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT US8 datasheet.pdf
BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO datasheet.pdf
T CONTACT FROM BH2/3A-T datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 500MA 190 MOHM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2CH 15SPS 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 20C SHLD 300V datasheet.pdf