Yageo 9T08052A2213CAHFT
9T08052A2213CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2213CAHFT
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2213CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2213CAHFT
QUANTITY
9T08052A2213CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2213CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2213CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2213CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2213CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2213CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2213CAHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 1206 datasheet.pdf
IC DRVR HIGHSIDE AUTO PWRSSO-24 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 1A (Flash) Camera Flash 20-MLPQ (3x3) datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
PAC-UNIV-SD15 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE RA PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 500MW DO7 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf