Yageo 9T08052A2262DBHFT
9T08052A2262DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2262DBHFT
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2262DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2262DBHFT
QUANTITY
9T08052A2262DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2262DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2262DBHFT
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2262DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2262DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2262DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2262DBHFT
HI/LO SIDE DRVR 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 8K 20SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 250MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2400PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/02/180G BK 1=250PCS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC datasheet.pdf