Yageo 9T08052A2263BAHFT
9T08052A2263BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2263BAHFT
Brief Description
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2263BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2263BAHFT
QUANTITY
9T08052A2263BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2263BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2263BAHFT
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2263BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2263BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2263BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2263BAHFT
CAP CER 2.2PF 150V 0605 datasheet.pdf
DAUGHTER CARD FOR KAD5512 datasheet.pdf
RES 47 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 562 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT RECP datasheet.pdf
68UF 25V 6,3X5,8 datasheet.pdf