Yageo 9T08052A2263DAHFT
9T08052A2263DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2263DAHFT
Brief Description
RES SMD 226K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2263DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2263DAHFT
QUANTITY
9T08052A2263DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2263DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2263DAHFT
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2263DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2263DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2263DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2263DAHFT
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TRISIL 68V BIDIRECT SMA datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
OSC XO 159.375MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
ANT MOB COIL 1/4 30-35MHZ datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
TRANS NPN 30V TO-18 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf