Yageo 9T08052A22R0CBHFT
9T08052A22R0CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A22R0CBHFT
Brief Description
RES SMD 22 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A22R0CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A22R0CBHFT
QUANTITY
9T08052A22R0CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A22R0CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A22R0CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A22R0CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A22R0CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A22R0CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A22R0CBHFT
IDC CABLE - MKS16K/MC16M/MPR16K datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 76 TYPE A 27POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
VARISTOR 212V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf