Yageo 9T08052A2321DBHFT
9T08052A2321DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2321DBHFT
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2321DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2321DBHFT
QUANTITY
9T08052A2321DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2321DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2321DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2321DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2321DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2321DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2321DBHFT
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 322 I/O 484UBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 8POS datasheet.pdf
RES 66K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 36VOUT 100W datasheet.pdf
CONN INSERT 17POS SKT datasheet.pdf