Yageo 9T08052A2400BAHFT
9T08052A2400BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2400BAHFT
Brief Description
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2400BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2400BAHFT
QUANTITY
9T08052A2400BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2400BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2400BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2400BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2400BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2400BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2400BAHFT
IC REG LDO 3.3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC DUAL-SLT PCI PWR CTRL 80TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ10 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
COAX CABLE-TWINAXIAL datasheet.pdf
6 GHz Fractional-N Frequency Synthesizer IC datasheet.pdf