Yageo 9T08052A2402DBHFT
9T08052A2402DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2402DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2402DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2402DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A2402DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2402DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2402DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2402DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2402DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2402DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2402DBHFT
RES ARRAY 5 RES 56K OHM 6SIP datasheet.pdf
SOLDER WATER SOL 23AWG 63/37 1LB datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN TAB CONTACT 17-20AWG JPT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 15P15C R/A SHLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 325POS GOLD datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP E, AFS 2 , datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 38 AWG 100 FT RD datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf