Yageo 9T08052A2403CBHFT
9T08052A2403CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2403CBHFT
Brief Description
RES SMD 240K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2403CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2403CBHFT
QUANTITY
9T08052A2403CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2403CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2403CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2403CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2403CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2403CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2403CBHFT
FIXED IND 18UH 820MA 140 MOHM datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
TERM SPADE FLANGE 26-22AWG #2 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 300MA 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CAP MICA 2000PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 55NS 48WFBGA datasheet.pdf
RES 108 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf