Yageo 9T08052A2491DAHFT
9T08052A2491DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2491DAHFT
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2491DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2491DAHFT
QUANTITY
9T08052A2491DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2491DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2491DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2491DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2491DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2491DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2491DAHFT
IC LED Driver Linear 55mA Lighting, Signage 24-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CAP FOR 2K-2L PLUG datasheet.pdf
CONN BACKNUT SEALED SZ 1 datasheet.pdf
RES 4 OHM 1W 0.1% RADIAL datasheet.pdf