Yageo 9T08052A2491DBHFT
9T08052A2491DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2491DBHFT
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2491DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2491DBHFT
QUANTITY
9T08052A2491DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2491DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2491DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2491DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2491DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2491DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2491DBHFT
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5MM datasheet.pdf
QKE HDR SS STR DP WRL datasheet.pdf
IGBT 600V 48A 250W TO262 datasheet.pdf
TURRET STEEL 10X48X20" GREY datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 28 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 34 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 45POS datasheet.pdf