Yageo 9T08052A2492FBHFT
9T08052A2492FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2492FBHFT
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2492FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2492FBHFT
QUANTITY
9T08052A2492FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2492FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2492FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2492FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2492FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2492FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2492FBHFT
CONN HEADER 38POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED ZPOWER WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SDIP GW datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 10K OHM 7SIP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 0.50MM 23POS datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D4SL-N3QDA-D5 datasheet.pdf
BERGSTIK II DUAL RA datasheet.pdf
IC FPGA 207 I/O 400VFBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS datasheet.pdf