Yageo 9T08052A2550DAHFT
9T08052A2550DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2550DAHFT
Brief Description
RES SMD 255 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2550DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2550DAHFT
QUANTITY
9T08052A2550DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2550DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2550DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2550DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2550DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2550DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2550DAHFT
JUMPER-H1500TR/A3049V/H1500TR 5" datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A 30GOLD SMD datasheet.pdf
IC LATCH/DECODER/DRIVER 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 10A TO-3P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
TLV320AIC3101EVM datasheet.pdf
BOX ABS TRN BLUE 7.62"L X 4.47"W datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf