Yageo 9T08052A2551DAHFT
9T08052A2551DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2551DAHFT
Brief Description
RES SMD 2.55K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2551DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2551DAHFT
QUANTITY
9T08052A2551DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2551DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2551DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2551DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2551DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2551DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2551DAHFT
IC EEPROM 4KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 1A TO220-3 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT VOUT 8-DFN datasheet.pdf
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
PWR SUPPLY BUFFR MODULE 20A 24DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC XO 78.125MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf