Yageo 9T08052A2611DAHFT
9T08052A2611DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2611DAHFT
Brief Description
RES SMD 2.61K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2611DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2611DAHFT
QUANTITY
9T08052A2611DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2611DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2611DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2611DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2611DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2611DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2611DAHFT
TRANSF TELE COUP 10K:10K 0MADC datasheet.pdf
IC MIXER 500MHZ UP CONVRT 8SO datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14SO datasheet.pdf
SENSOR CURRENT MAGNETIC 2A DC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 13A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE RA PIN datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 12A datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming Lighting 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS SQ FLNG W/PIN datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf