Yageo 9T08052A2673DAHFT
9T08052A2673DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2673DAHFT
Brief Description
RES SMD 267K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2673DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2673DAHFT
QUANTITY
9T08052A2673DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2673DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2673DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2673DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2673DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2673DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2673DAHFT
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 50W datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 700MA 80 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
ACT ARM OFFSET FOR LIMITS datasheet.pdf
FAN BLOWER 80X32.4MM 12V WT12M3 datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X8R 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf