Yageo 9T08052A26R7BBHFT
9T08052A26R7BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A26R7BBHFT
Brief Description
RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A26R7BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A26R7BBHFT
QUANTITY
9T08052A26R7BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A26R7BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A26R7BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A26R7BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A26R7BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A26R7BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A26R7BBHFT
IC OPAMP INSTR 120KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SAMPLING 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE .100CL 40POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1.2-20 UNF-2A 20MA datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 4" H2O 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 5V datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf