Yageo 9T08052A2702BBHFT
9T08052A2702BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2702BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2702BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2702BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A2702BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2702BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2702BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2702BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2702BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2702BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2702BBHFT
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CABLE 35POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 130PO datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 28MM datasheet.pdf
EMITTER UV 405NM 1A datasheet.pdf