Yageo 9T08052A2702FBHFT
9T08052A2702FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2702FBHFT
Brief Description
RES SMD 27K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2702FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2702FBHFT
QUANTITY
9T08052A2702FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2702FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2702FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2702FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2702FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2702FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2702FBHFT
FITTING END CAP T105 OFF WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V Y5P RADIAL datasheet.pdf
SMA STRT CLAMP JACK RG 223 datasheet.pdf
RES 11K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.768 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/SLOT/CAP datasheet.pdf
POT SLIDE 100K OHM .5W 100MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 8POS STRT PCB datasheet.pdf