Yageo 9T08052A2703DBHFT
9T08052A2703DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2703DBHFT
Brief Description
RES SMD 270K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2703DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2703DBHFT
QUANTITY
9T08052A2703DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2703DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2703DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2703DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2703DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2703DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2703DBHFT
BLOCK LOCKING FOR TOPS 1.5GS OR datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BASED LED T1 3/4 MIDG BLUE 28V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 38MM datasheet.pdf
SNSW 5A 1-4 AXE:LONG RLR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 900MA 295 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 12A TO263AB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf