Yageo 9T08052A2870CAHFT
9T08052A2870CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2870CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2870CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2870CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A2870CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2870CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2870CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2870CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2870CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2870CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2870CAHFT
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 128BIT 400KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAMERA CCD COLOR 1/3IN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
EMULATOR DEBUGGER E1 datasheet.pdf
RES 75.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 48COND 20AWG 500' datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf