Yageo 9T08052A2871BBHFT
9T08052A2871BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2871BBHFT
Brief Description
RES SMD 2.87K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2871BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2871BBHFT
QUANTITY
9T08052A2871BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2871BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2871BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2871BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2871BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2871BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2871BBHFT
RES SMD 15K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET 28-32AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 19MM datasheet.pdf
CYLINDER CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0027UF RADIAL datasheet.pdf